Nauczyciele

Marta Haskins
Na macie:
Jestem założycielką Samadhi Joga, ale przede wszystkim nauczycielką jogi. Joga stała się dla mnie sposobem na życie w 2002 roku kiedy to po raz pierwszy zapisałam się na zajęcia Jogi w Sydney w Australii. W lutym 2009 roku skończyłam w Sydney: "Yoga teacher training in Samadhi Yoga" "Yoga Alliance RYT 200".
Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi oraz członkiem Międzynarodowej Organizacji Jogowej: ERYT 500+ Alliance Accredited. Uczyłam się Vinyasy pod okiem wyjątkowych australijskich nauczycieli jak Idit Tamir, Sue White, Katie Manitas (director of Jivamukti yoga studio in Sydney), Keith Kempis (music in Vinyasa). Język Sanskrytu przekazała mi Jannie Cover: profesorka Universytety of Sydney. Uczyłam się również w UK i tam otrzymałam w 2007 roku dyplom „Ashtanga yoga”. Rok 2006 dał mi możliwość nauczania jogi w Dubaju, a w 2005 roku otrzymałam „Diploma of yoga teacher the Kevala Center” w Londynie, UK. I tak na mojej drodze życia spotkałam wiele wspaniałych ludzi, którzy do dzisiaj są dla mnie inspiracją do tworzenia Samadhi Joga w Warszawie.
W 2012 roku ukończyłam kolejny kurs. Tym razem Ashtanga - akredytowany przez międzynarodową organizację "Yoga Alliance RYT 500" godzin co sprawia, iż ukończyłam 700 godzin Międzynarodowych Szkoleń Jogi.
Jestem również nauczycielką: Terapii Jogą Hormonalną. Ukończyłam szkolenie u samej Dinah Rodrigues i sama praktykuję Jogę Hormonalną codziennie.
Ciągle się rozwijam i poznaję ludzkie możliwości. Na przełomie 2017/2018 roku skończyłam Advance Teacher Training w Dubaju z Julią Martin.
W czerwcu 2018 roku na szkleniu dla nauczycieli w Tri Yoga Studio w Londynie poznałam wyjątkową nauczycielkę i autorkę wielu inspirujących książek o jodze - Donna Farhi.
Poza matą:
Prowadzenie szkoły Samadhi Joga zajmuje mi dość dużo czasu. Zanim zajęłam się tylko jogą skończyłam: WSP w Warszawie: Stosunki międzynarodowe (Politologię) oraz Martin Collage w Sydney: Diploma in Marketing. Pracowałam również jako dziennikarka w warszawskich gazetach. Jednak zdecydowanie Joga okazała się moją drogą życia i dzięki nauczaniu jogi czuję, że wiara w marzenia przynosi sukcesy. I to dzięki Wam, moja praca jest moją pasją.

Agata Zagórska
Na macie:

Swami Jayadevi Mata / Joanna Bierska/
Praktykuję jogę od 1998 roku, wtedy też spotkałam po raz pierwszy swojego Mistrza Paramhans Swami Maheshwaranandę, znanego na świecie autora systemu "Yoga in Daily Life" /Joga w Życiu Codziennym/. Zaczęłam regularnie uczęszczać na Międzynarodowe Seminaria Jogi prowadzone przez mojego Mistrza oraz innych nauczycieli, fizjoterapeutów i rehabilitantów, które odbywały się w Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. W 2001 roku zdałam egzamin nauczycielski i otrzymałam Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie.
Poprzez jogę mogę służyć innym, pokazując drogę do tego co nieprzemijające, wieczne i trwałe, do radości i uniwersalnego światła będącego esencją każdej żywej istoty.
Poza matą:
Interesuje mnie wszystko, co jest związane z rozwojem osobistym, doskonaleniem duszy, pracą nad swoim ego oraz otwieraniem serca na bezwarunkowa miłość. Tę szansę daje nam życie, więc kocham życie i staram się zdrowo żyć oraz spędzać czas. Kocham ruch, naturę, śpiew, duchową muzykę 🙂
Lubię Satsangi, czyli spotkania z przyjaciółmi, gdzie wspólnie zgłębiamy rożne filozofie, religie oraz Jogę.
Więcej o jodze w życiu codziennym: www.jogawzyciucodziennym.pl.

Magda Szast
Na macie:
Od kilku lat prawie codziennie stawiam stopy na macie do jogi, szukając i odnajdując podczas praktyki to, co jest dla mnie w życiu bardzo istotne: siłę, spokój i wewnętrzną równowagę. Jestem miłośniczką nurtu body & mind, a moimi największymi miłościami są: joga, pilates i praca w kobiecych kręgach. Moja pasja zaowocowała w 2016 roku postanowieniem o podjęciu szkolenia nauczycielskiego RYT 200, akredytowanego przez międzynarodową organizację Yoga Alliance i jestem pewna, że jest to jedna z najlepszych w moim życiu decyzji. Od czasu zakończenia mojego pierwszego kursu systematycznie uczestniczę w szkoleniach i warsztatach dojrzewając na każdym poziomie – uważam, że tylko zintegrowanie ćwiczeń fizycznych i treningu mentalnego i relaksacyjnego pozwala na harmonijne i zrównoważone kształtowanie ciała i zwiększenie jego świadomości. W czerwcu 2018 roku na szkoleniu dla nauczycieli w Tri Yoga Studio w Londynie poznałam wyjątkową nauczycielkę Donna Farhi – autorkę m.in. książki „Joga – sztuka życia” To właśnie ona zafascynowała mnie nurtem yin jogi, który jest obecnie moją największą inspiracją. W 2019 roku ukończyłam szkolenie Yin Yoga Teacher w Krakowie w szkole 5Elements Yoga School a w lutym 2023 roku otrzymałam dyplom ukończenia 40-godzinnego kursu dla nauczycieli jogi YACEP Yin Yoga Teacher Training
Poza matą:
Od 1997 r. jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness. Od kilku lat prowadzę zajęcia terapią ruchem wg metody pilates. Jestem certyfikowaną masażystką i psychodietetyczką (studia podyplomowe w SWPS). Posiadam również I i II stopień naturalnego uzdrawiania metodą reiki. Pasjonuje mnie Tradycyjna Chińska Medycyna i naturoterapia. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, które oprócz pracy z ciałem obejmują również zdrowie psychiczne, terapię oddechem i pracę z energią. Jestem dojrzałą kobietą, która doskonale wie, jakie wyznaje w życiu wartości i dokąd zmierza. A kiedy mam wątpliwości, zawsze pytam o drogę serca i idę za jego głosem.

Monika Tabaka
Na macie:
Moja jogowa droga rozpoczęła się wiele lat temu od pracy nad poszerzaniem świadomości i medytacji. Na macie stanęłam dopiero w 2011 roku. Jestem nauczycielką VINYASA YOGI. Uwielbiam jogę Vinyasę za nieustannie płynący ruch wraz z oddechem, za jej zmienność, nieskończoną możliwość tworzenia nowych sekwencji. Jestem też nauczycielką YIN YOGI, która jest świetnym uzupełnieniem Viniasy.
Ogromną przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć dla początkujących. Możliwość wprowadzania w świat jogi i obserwowania zmian jakie zachodzą w praktykujących na wielu poziomach.
Jestem tez nauczycielką UNNATA AERIAL YOGA. To joga z wykorzystaniem hamaka jako pomocy, porównująca pracę w asanie na macie i w hamaku. Daje wiele nowych możliwości, zwłaszcza w praktyce pozycji odwróconych, osobom, którym trudno jest lub nie mogą wykonać tego na macie. Cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach. Inspiracji szukam w możliwościach ludzkiego ciała, ale też i innych technikach pracy z ciałem.
Staram się tak prowadzić zajęcia, aby każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od tego jak długo praktykuje. Cieszę się, że mogę dzielić się z Wami swoją pasją i swoją wiedzą. Cały czas jednak pozostaję uczniem i wiele jeszcze przede mną. Zapraszam serdecznie na wspólną praktykę. Do zobaczenia na macie.
Poza matą:
Jestem certyfikowaną masażystką, robię japoński masaż Kobido, akupresurę stóp, masaż klasyczny, tkanek głębokich, tajski, Shantala. Stworzyłam swój autorski holistyczny masaż całego ciała, głowy i twarzy Good Life Massage Posługuję się różnymi technikach, tak aby zrelaksować ciało i umysł, rozluźnić napięcia. Masaż dostosowany jest do klienta, jego energii, potrzeb i blokad w ciele. 22 lata spędziłam w korporacji, aby w końcu podjąć decyzję o zmianie stylu życia i zajęcia się tym co lubię. To moja najlepsza decyzja. Jestem szczęśliwa, spełniona, wiem co jest dla mnie ważne i wiem dokąd zmierzam. Cieszę się każdym dniem.

Magda Stępień
Na macie:
Po raz pierwszy stanęłam na macie w 2002 roku. Szukałam aktywności fizycznej, która pomoże mi rozwiązać problemy z kręgosłupem, ale szybko zorientowałam się, że joga daje mi o wiele więcej. Przez kilka pierwszych lat zwiedziłam wiele warszawskich klubów i szkół jogi. Od każdego z nauczycieli czegoś się nauczyłam. W tamtym czasie poznałam jogę Iyengara. Do dziś bardzo cenię ten styl jogi za stałe pogłębianie świadomości wykonywania asan, dokładność i precyzję. Od kiedy jednak trafiłam do Samadhi i poznałam vinyasę, poczułam, że to joga dla mnie. Połączenie ruchu poprzez oddech pozwoliło mi jeszcze mocniej poczuć przepływ energii – flow. W vinyasie energia przepływa przez ciało jak muzyka, a ruch zbliżony jest do tańca. Naturalną konsekwencją praktyki stał się dla mnie kurs nauczycielski jogi, po którym uzyskałam uprawnienia RYT 200. Moją obecną fascynacją jest praca z czakrami i wykorzystanie do tej pracy jogi vinyasy.
Poza matą:
Od dziecka zajmuję się muzyką, a od ponad 25 lat rytmiką Emila Jaques-Dalcroze’a, metodą, która koordynuje ciało, umysł i duszę poprzez odzwierciedlanie muzyki ruchem ciała. Dzielę czas pomiędzy dwa miasta i pracę w dwóch uczelniach muzycznych – w UMFC w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Czasami komponuję też piosenki dla dzieci. Fascynuje mnie także własna praca z bioenergią. Wykorzystuję do tego jogę, w tym pranayamę i medytację, a także akupresurę oraz ćwiczenia bioenergetyczne. Jestem także rzemieślnikiem masażystką i bioenergoterapeutką.

Kasia Lewandowska
Na macie:
Dziś wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale kiedyś jogę traktowałam z przymrużeniem oka i nigdy nie myślałam, że tak bardzo zawładnie moim życiem. Latem 2009 roku wpadłam na zajęcia do nowopowstałego studia Samadhi Joga, żeby wprowadzić głębsze rozciąganie do licznych zajęć sportowych, w których wtedy uczestniczyłam. I tak zaczęła się moja przygoda z jogą.
Z tygodnia na tydzień coraz częściej przychodziłam do studia, aż nagle zorientowałam się, że porzuciłam wszystkie inne zajęcia: aerobik, step, siłownię, wreszcie taniec. Zastanawiałam się dlaczego tak się dzieje, co takiego jest w jodze, że osoba, jak ja, lubiąca zmiany, ruch, pęd, szaleństwo czuje się dobrze i nie szuka już nowych doznań. Nie od razu umiałam znaleźć odpowiedź. Dzisiaj wiem, że joga to ciągły rozwój psychiczny i fizyczny, odczuwalny już od początku praktyki, dający radość, satysfakcję, budujący wiarę w siebie. Rozwój ten sprawia, że człowiek sam sobie zaczyna się coraz bardziej podobać, zaczyna patrzeć na siebie tak, jak na ludzi, których do tej pory podziwiał. Joga to siła, która sprawia, że przestajemy się bać konsekwencji złej decyzji, podejmowania śmiałych wyzwań, zaufania drugiemu człowiekowi - nie przeraża nas groźba „sparzenia się”, bo nawet jeśli do tego dojdzie, nie będziemy żałować, bo wiemy, że i tak sobie poradzimy, a warto żyć pełnią życia. Nie musimy więc ograniczać się i w pewnym momencie rozwój następuje dużo szybciej. Czujemy się coraz bardziej spełnieni. Nasz kontakt z jogą powinien rozpocząć się w dzieciństwie, ponieważ im wcześniej zaczniemy, tym dłużej będziemy szczęśliwi.
Poza matą:
Spotykam się z przyjaciółmi i rodziną – mam dwóch dorosłych synów. Jeżdżę na rowerze, czytam, słucham muzyki, chodzę na koncerty i po górach – połoninach bieszczadzkich. Lubię i rozumiem ludzi małych i dużych oraz zwierzęta. Joga jest we mnie, chciałabym rozprzestrzeniać ją zawsze i wszędzie.

Alicja Bober
Na macie:
Na pierwsze zajęcia jogi wybrałam się w 2008 roku z powodu kręgosłupa. Szybko doszłam do wniosku, że joga ma zbawienny wpływ nie tylko na wady postawy i od tamtego czasu starałam się regularnie uczęszczać na zajęcia, a od kilku lat codziennie praktykuję również sama. Praktyka własna w domu bardzo rozwinęła we mnie chęć dalszego odkrywania jogi i doskonalenia warsztatu, pomogła mi również wprowadzić więcej uśmiechu i pewności siebie. Po 11 latach praktyki po wielu szkołach jogi, wyjazdach z jogą i warsztatach przebytych w Polsce (m.i. u Tomka Pyrzewicza, Leszka Kawy, Roberta Spica) i za granicą, odważyłam się spełnić marzenie, aby zrobić certyfikat RYS200 Yoga Alliance w Indiach. Praktykuje głównie metodą Iyengara, Vinyasa, Hatha oraz Ashtange. Staram się czerpać z nich jak najwięcej i dostosować metodę do swoich sił każdego dnia. Uwielbiam doskonalić asany, stawiać sobie nowe wyzwania, ale co równie ważne, nauczyłam się odpuszczać. Staram się przekazywać, że joga to o wiele więcej niż asany. Ważna jest praca z oddechem, pozytywne nastawienie do siebie, pogłębianie świadomości i duchowość.
Poza matą: Z wykształcenia jestem grafikiem i interesuje się sztuką w każdej postaci. Stale staram się pogłębiać wiedzę o jodze, zdrowiu, zdrowym odżywianiu oraz na temat rozwoju osobistego. Poza jogą chłonę sporty i nie waham się próbować nowych. Uwielbiam podróże oraz doświadczanie lokalnych kuchni oraz poznawanie nowych kultur i ludzi. Często swoje podróże łącze ze sportem. Od kilku miesięcy moim najlepszym przyjacielem jest whippet Lambert z którym jesteśmy w drużynie sportowej flyball oraz uczymy się frisbee.

Ula Kukulska
Praktykuję Vinyasa Joge, jogę wg metody B.K.S. Iyengara, Yin Joge, medytuje. Te praktyki wpływają na moje życie codzienne, dzięki nim mocno stąpam po ziemi z relaksem, odprężeniem i świadomym tu i teraz. Z każdej sesji wynoszę wiele cudownych aspektów dla duszy, ciała i umysłu i to też pragnę przekazywać podczas uczenia. Oprócz techniki, która jest niezwykle istotna, ważny jest dla mnie płynny ruch i oddech oraz przyjemne ciepło w ciele i radość, którą odczuwam podczas i po każdej sesji. Łączę zdobywane doświadczenia z maty ucząc się u najlepszych nauczycieli jogi. Uwielbiam być inspirowana i inspirować. Lubię ludzi a kontakt z nimi motywuje mnie do wielu działań. Ukończyłam m.in. kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją hatha joga oraz międzynarodowy kurs Yoga Alliance RYT 500.
Uwielbiam poszerzyć horyzonty, pytać, poszukiwać, zgłębiać pasję i łączyć to z codziennością. Niezależnie od tego co robię muszę czuć, że jest to naturalne i prawdziwe. Znakomicie odnajduję się w kontaktach z ludźmi, których obecność sprawia mi ogromną przyjemność. Spotykam na swojej drodze wspaniałe i dobre osoby. Kocham życie i z radością mknę do przodu spełniając się w życiu zawodowym i prywatnym.

Małgorzata Goszczyńska
Na macie:
Zaczynałam od jogi Iyengara, gdzie nauczyłam się precyzyjnie budować pozycje, aż w roku 2009 powstało studio Samadhi Joga na Ursynowie, gdzie poznałam vinyasa jogę, jej połączenie z oddechem i medytacją i to było to! Vinyasa to medytacja w ruchu: skupiamy się na oddechu i wszystkie problemy dnia codziennego znikają, a potem wychodzimy po praktyce ze spokojna głową, uśmiechem i nową energią do kolejnych zadań. Przez lata biegłam na zajęcia tak często jak to było możliwe, aż w końcu postanowiłam pogłębić moją wiedzę teoretyczną o jodze i ukończyłam kurs nauczycielski akredytowany przez Yoga Alliance (RYT 200). Prowadzenie zajęć, zwłaszcza dla początkujących i osób starszych, daje mi wiele radości, gdy widzę ich coraz większe zaangażowanie i uśmiech po zajęciach. Chętnie odpowiadam na wszelkie pytania związane z jogą, dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem i zachęcam do uważności i polubienia własnego ciała. Sama też nieustannie uczę się i rozwijam, wiele inspiracji dają mi joginki i jogini przychodzący na zajęcia. Bo joga uczy świadomości i akceptacji własnych ograniczeń, wtedy możemy pójść dalej.

Paulina Pojawa
Na macie:
Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi z międzynarodowym certyfikatem RYT 500 Multistyle akredytowanym przez Yoga Alliance. Prowadzę zajęcia w nurcie Vinyasa, Ashtanga Vinyasa Yoga oraz Yin. W codziennej pracy staram się czerpać także z innych stylów jogi oraz dziedzin związanych z ruchem, tak aby optymalnie wspierać rozwój praktyki moich uczniów. Niezwykle ważna jest dla mnie partnerska relacja z uczniami oraz życzliwa atmosfera w trakcie zajęć. Staram się być nauczycielem inspirującym i motywującym uczniów, ale też wspierającym ich w codziennych zmaganiach na macie i poza nią. Pokochałam jogę za jej kojący wpływ na ciało i umysł, ale poza nią jestem miłośniczką długich spacerów , wieczorów spędzonych z książką oraz kina.

Joanna Kopciuch

Karolina Żbikowska
W listopadzie 2020 roku ukończyłam kurs podstawy prowadzenia zajęć jogi dla dzieci i młodzieży z Emilią Burkiewicz, zapraszam dzieci na zajęcia w piątki o 17.30. W lutym 2023 skończyłam szkolenie Yoga Alliance RYT 200. Dzięki praktyce jogi czuję się znacznie lepiej.
Vinyasa joga wzmocniła moje ciało, poprawiła samopoczucie. W Vinyasa jodze najbardziej doceniam połączenie oddechu z ruchem i to że jest różnorodna.
Na rodzinnych wyjazdach z Jogą prowadzę jogę dla dzieci, zajęcia kreatywne i sportowe. Jestem mamą 3 letniego Ignasia. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi i praktykować łagodną jogę. Uczę się, czytam jak przez zabawę zapraszać dzieci do akceptacji siebie i koncentracji. Najlepsze co możemy dać dzieciom to swój czas!

Anna Ankiewicz

Włodek Kaszyński
Jestem jednym z pierwszych nauczycieli Kundalini Jogi w Polsce. Pobierałem nauki u wielu nauczycieli światowej klasy. Od momentu otrzymania kilkanaście lat temu międzynarodowego certyfikatu prowadzę zajęcia w Warszawie i okolicach. Jestem naturo- i bioenergoterapeutą, członkiem Polskiego Cechu Bioenergoterapeutów. Konstruuję urządzenia prozdrowotne. Wiarygodność i doświadczenie, umiejętność dzielenia się wiedzą, jasny opis praktyki oraz jej wpływu na organizm powodują, że wiele osób uczestniczy w prowadzonych przeze mnie zajęciach i cyklicznych warsztatach. Lubię podróże. Indie są jednym z moich ulubionych miejsc. Wypowiadając się na temat Kundalini Jogi często przytaczam mój własny, krótki opis:
Kundalini Joga to praktyka dzięki której ciało jest zdrowe, a dusza szczęśliwa.
Każdy człowiek dbający o swoje zdrowie ćwiczy ciało fizyczne i mentalne. Kundalini Joga zapewni Ci więcej niż oczekujesz. Zwyczajowa praktyka składa się z 3 części: ćwiczeń fizycznych, relaksu i medytacji. Trwa 60-75 min. Podczas ćwiczeń i medytacji wykorzystuje się ruch, oddech oraz oddziaływanie mantr. Dopiero w 1969 r. świat dowiedział się o pradawnej praktyce, dzięki której władcy i wielcy duchem mieszkańcy Indii cieszyli się dobrym zdrowiem i radością życia. Były to sekretne techniki, przez tysiące lat dostępne tylko nielicznym. Teraz każdy może ćwiczyć Kundalini Jogę. Wystarczy przyjść na zajęcia prowadzone przez doświadczonego nauczyciela. Kundalini Joga nie jest zwykłą pracą z ciałem. To poszerzanie świadomości, wzrost intuicji i kreatywności, odczuwanie większego zadowolenia z życia. To doświadczanie swoich ograniczeń aby zmienić je w możliwości. I na koniec: to obietnica, że zdrowie i młodość można utrzymać, a czasem odzyskać.