Data: 20.10 (niedziela), godz 14.30 – 17.00

YIN JOGA jest praktyką odpuszczania kontroli nad ciałem. Z czasem też odpuszczeniem nadmiernej kontroli nad życiem. To stan, w którym poddajemy się napływającym uczuciom, myślom, wglądom.
Gdy kontrolujemy, nasze ciało się napina. Powięź gromadzi stres i ściska nasze mięśnie. Czujemy, że mamy mało przestrzeni w ciele. Często mamy wtedy poczucie, że musimy mieć dużo kontroli w świecie zewnętrznym.
Praktyka yin jogi jest zbudowana tak, aby móc zostać w asanach na dłużej, koncentrując się na oddechu. Nie chodzi o to, aby rozciągać się poprzez napinanie ciała i skupiać się na tym, jak wykonana jest asana. Ale o to, aby poddać się grawitacji. W ten sposób puszczają napięcia, otwierają się stawy, powięź rozluźnia się. W rozluźnionym ciele dosłownie tworzy się przestrzeń.

Praktyka yin – w ciszy i bezruchu – uczy cierpliwości, pokory, łagodności, obserwacji i uważności na siebie tu i teraz. Uwalnia od oczekiwań i zewnętrznej presji, a także uwalnia z ciała to, co pod wpływem nadmiernego wysiłku, stresu lub silnych emocji spięło się i zesztywniało. Yin joga poprawia mobilność i zakres ruchu w stawach, ułatwia utrzymanie stabilności i zabezpiecza stawy przed kontuzjami.

Praktyka jest dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. Doskonale uzupełnia dynamiczne formy jogi oraz pomaga rozluźnić spięte ciało.

Sesję zakończymy JOGĄ NIDRĄ czyli jogowym snem. Stan relaksu uzyskany w czasie sesji jogi nidry zapewnia:

  • Rozluźnienie napięcia mięśniowego
  • Zrównoważony nastrój i dobre samopoczucie psychiczne
  • Zrelaksowaną pracę narządów wewnętrznych
  • Osiągnięcie optymalnego poziomu energii

Z uwagi na dłuższy czas trwania w asanach zabierz ze sobą ciepłe skarpety i bluzę z długim rękawem.

Na warsztat nie obowiązują żadne inne karty (Multisport, Fitprofit, OkSystem, Fit Flex, inne karnety Samadhi), tylko oddzielny karnet  na ten kurs.

 

Cena

130 zł

l

Zapisy

e-mail: info@samadhijoga.pl – w tytule:  yin + imię i nazwisko, w treści: nr telefonu

Zapisy wiążą się z opłaceniem CAŁEJ KWOTY za warsztat w recepcji studia lub przelewem na konto.

Miejsce

Samadhi Joga, Kabaty, ul. Mielczarskiego 1

Prowadzący:

Magda Szast

Magda Szast

Na macie:

Od kilku lat prawie codziennie stawiam stopy na macie do jogi, szukając i odnajdując podczas praktyki to, co jest dla mnie w życiu bardzo istotne: siłę, spokój i wewnętrzną równowagę. Jestem miłośniczką nurtu body & mind, a moimi największymi miłościami są: pilates i joga. Moja pasja zaowocowała postanowieniem o podjęciu szkolenia nauczycielskiego akredytowanego przez międzynarodową organizację Yoga Alliance i jestem pewna, że jest to jedna z najlepszych w moim życiu decyzji. Uważam, że tylko zintegrowanie ćwiczeń fizycznych i treningu mentalnego i relaksacyjnego pozwala na harmonijne i zrównoważone kształtowanie ciała i zwiększenie jego świadomości.

Poza matą:

Od 1997 r. jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness. Od kilku lat prowadzę zajęcia terapią ruchem wg metody pilates. Jestem certyfikowaną masażystką i psychodietetyczką (studia podyplomowe w SWPS). Posiadam również I i II stopień naturalnego uzdrawiania metodą reiki.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, które oprócz pracy z ciałem obejmują również zdrowie psychiczne, terapię oddechem i pracę z energią. A kiedy mam wątpliwości którędy zmierzać moją życiową ścieżką, zawsze pytam o drogę serca i idę za jego głosem.