Podczas warsztatów będziemy się uczyć i praktykować, pochodzące z różnych źródeł, techniki skutecznej relaksacji.
Do relaksacji wykorzystamy:
- moc oddechu,
- pracę z ciałem różne rodzaje wizualizacji,
- ćwiczenia wywodzące się z medycyny energetycznej oraz innych źródeł.
Praktykowanie technik relaksacji zajmie nam około pół godziny. Resztę zajęć wypełni głęboki relaks w dźwiękach mis i gongów w pozycji leżącej.
Pod wpływem słuchania dźwięku mis, częstotliwość fal mózgowych bardzo szybko przechodzi do stanu alfa (stan relaksu), a następnie do stanu theta (stan medytacji). Z szerokiego spektrum dźwięków, ciało samo wybiera dźwięki, które, poprzez przywrócenie naturalnej homeostazy, działają na nie regulująco i uzdrawiająco.
Prowadzący:

Magda Stępień
Na macie:
Po raz pierwszy stanęłam na macie w 2002 roku. Szukałam aktywności fizycznej, która pomoże mi rozwiązać problemy z kręgosłupem, ale szybko zorientowałam się, że joga daje mi o wiele więcej. Przez kilka pierwszych lat zwiedziłam wiele warszawskich klubów i szkół jogi. Od każdego z nauczycieli czegoś się nauczyłam. W tamtym czasie poznałam jogę Iyengara. Do dziś bardzo cenię ten styl jogi za stałe pogłębianie świadomości wykonywania asan, dokładność i precyzję. Od kiedy jednak trafiłam do Samadhi i poznałam vinyasę, poczułam, że to joga dla mnie. Połączenie ruchu poprzez oddech pozwoliło mi jeszcze mocniej poczuć przepływ energii – flow. W vinyasie energia przepływa przez ciało jak muzyka, a ruch zbliżony jest do tańca. Naturalną konsekwencją praktyki stał się dla mnie kurs nauczycielski jogi, po którym uzyskałam uprawnienia RYT 200. Moją obecną fascynacją jest praca z czakrami i wykorzystanie do tej pracy jogi vinyasy.
Poza matą:
Od dziecka zajmuję się muzyką, a od ponad 25 lat rytmiką Emila Jaques-Dalcroze’a, metodą, która koordynuje ciało, umysł i duszę poprzez odzwierciedlanie muzyki ruchem ciała. Dzielę czas pomiędzy dwa miasta i pracę w dwóch uczelniach muzycznych – w UMFC w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Czasami komponuję też piosenki dla dzieci. Fascynuje mnie także własna praca z bioenergią. Wykorzystuję do tego jogę, w tym pranayamę i medytację, a także akupresurę oraz ćwiczenia bioenergetyczne. Jestem także rzemieślnikiem masażystką i bioenergoterapeutką.