15 czerwca 2019 ( sobota), godz. 14.30-18.30

Plan warsztatu:

  • 14.30-16.30 Podstawowe informacje na temat anatomii subtelnej człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem systemu energetycznego (czakry, kanały energetyczne nadis, bandhy).
  • Przedstawienie każdej z czakr po kolei – umiejscowienie, symbolika, właściwości, funkcje, objawy niedoboru i nadmiaru energii w czakrze, sposoby harmonizowania( joga, kolory, zapachy, kamienie szlachetne, dźwięk i inne).
  • Test czakr – badanie energii czakr.
  • 16.30-18.00 Sesja jogi czakralnej (joga Vinyasa) rozszerzona o ćwiczenia bioenergetyczne, medytacje, pranajamę, mudry, pracę z dźwiękiem.
  • 18.00-18.30 Medytacja z wizualizacją harmonizującą czakry przy dźwiękach mis i gongów.

Cena

130 zł

l

Zapisy

email: info@samadhijoga.pl
tel. 733-300-071

Miejsce

Samadhi Joga, Kabaty, ul. Mielczarskiego 1

Prowadzący:

Magda Stępień

Magda Stępień

Na macie:

Po raz pierwszy stanęłam na macie w 2002 roku. Szukałam aktywności fizycznej, która pomoże mi rozwiązać problemy z kręgosłupem, ale szybko zorientowałam się, że joga daje mi o wiele więcej. Przez kilka pierwszych lat zwiedziłam wiele warszawskich klubów i szkół jogi. Od każdego z nauczycieli czegoś się nauczyłam. W tamtym czasie poznałam jogę Iyengara. Do dziś bardzo cenię ten styl jogi za stałe pogłębianie świadomości wykonywania asan, dokładność i precyzję. Od kiedy jednak trafiłam do Samadhi i poznałam vinyasę, poczułam, że to joga dla mnie. Połączenie ruchu poprzez oddech pozwoliło mi jeszcze mocniej poczuć przepływ energii – flow. W vinyasie energia przepływa przez ciało jak muzyka, a ruch zbliżony jest do tańca. Naturalną konsekwencją praktyki stał się dla mnie kurs nauczycielski jogi, po którym uzyskałam uprawnienia RYT 200. Moją obecną fascynacją jest praca z czakrami i wykorzystanie do tej pracy jogi vinyasy.

Poza matą:

Od dziecka zajmuję się muzyką, a od ponad 25 lat rytmiką Emila Jaques-Dalcroze’a, metodą, która koordynuje ciało, umysł i duszę poprzez odzwierciedlanie muzyki ruchem ciała. Dzielę czas pomiędzy dwa miasta i pracę w dwóch uczelniach muzycznych – w UMFC w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Czasami komponuję też piosenki dla dzieci. Fascynuje mnie także własna praca z bioenergią. Wykorzystuję do tego jogę, w tym pranayamę i medytację, a także akupresurę oraz ćwiczenia bioenergetyczne. Jestem także rzemieślnikiem masażystką i bioenergoterapeutką.