ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE POŚWIĘCONE ŻYCZLIWOŚCI I WSPARCIU PACJENTÓW HOSPICJUM

Data: 12.01 (sobota) 2019 r., godz. 16:00 - 20:30.

Drodzy Jogini,

Fundacja Hospicjum Onkologiczne dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pomaga Pacjentom żyć godnie bez bólu. Misją hospicjum jest przede wszystkim poprawa komfortu życia pacjentów oraz uświadomienie ludziom istnienia hospicjów, a tym samym zmiana postrzegania ich wyłącznie jako miejsc związanych ze śmiercią. Od dłuższego czasu fundacja prosi o pomoc w opiece nad swoimi pacjentami, ponieważ nie wszystkie usługi są refundowane przez NFZ. 

Dlatego też zapraszamy Was do wzięcia udziału w spotkaniu połączonym ze zbiórką pieniędzy dla fundacji. Będziemy wspólnie medytować z intencją życzliwości (medytacja miłującej dobroci), weźmiemy udział w sesji Jin jogi, tradycyjnej chińskiej gimnastyce Qigong i Taiji, wykładzie na temat świadomego odżywiania, a zakończymy aukcją powadzoną przez Maię Sobczak.

PLAN SPOTKANIA 12.01.2019r.:

16:00-16:15 Medytacja miłującej dobroci (Angelika Kucharska)

16:15-17:45 Powięziowa Jin joga (Agnieszka Czumaj)

18:00-19:00 Qigong i Taiji - tradycyjna chińska gimnastyka zdrowotna (Jan Gliński)

19:00-20:00 Świadome odżywianie, świadome życie, czyli jak skutecznie i trwale zmieniać swoje nawyki. (wykład Katarzyny Waśniewskiej)

20:00-20:30 Aukcja książek z autografami i innych przedmiotów (Maia  Sobczak)

Miejsce: Samadhi Joga ul.Mielczarskiego 1, Kabaty.

Zapisy: angiekucharska@gmail.com 

Na spotkanie nie obowiązują karnety, Karty Multisport czy OkSystem. 

Zbieramy natomiast pieniądze na Fundację Hospicjum Onkologiczne (60zł chyba, że ktoś ma ochotę wesprzeć większą sumą). 100% Waszych datków zostanie przekazana na pomoc Hospicjum.

W każdej chwili możecie także wspierać fundację wpłacając datki przez stronę  "https://fho.org.pl/" https://fho.org.pl/

Prowadzący:

Agnieszka Czumaj - pasjonatka i instruktorka powięziowej jogi jin (RYT300). Na ścieżce jogi od 15 lat. https://satjoga.pl/

Angelika Kucharska – nauczycielka jogi i mindfulness. https://todayyogaandmindfulness.jimdo.com/ 

Katarzyna Waśniewska - coach żywieniowy i nauczycielka vinyasa jogi. Pasjonatka zdrowego, świadomego odżywiania i stylu życia. https://katarzynawasniewska.pl/

Maia Sobczak - prowadzi warsztaty, wykłady i konsultacje dietetyczne w oparciu o najstarsze, holistyczne medycyny świata Tradycyjną Medycynę Chińską, Ajurwedę i nie tylko. http://qmamkasze.pl/

Jan Gliński - doktor nauk fizycznych, nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji. Prowadzi kursy i warsztaty taiji quan i qigongu. http://www.fundacjadantian.com/

Które studio: 
Kto prowadzi: 

Katarzyna Waśniewska

Na macie: 
Ashtangę kocham miłością bezwarunkową. Pojawiła się w moim życiu w czasie, gdy pod wpływem rozmaitych kursów i warsztatów rozwoju osobistego poczułam, że potrzebuję jogi w swoim życiu. Próbowałam różnych metod, ale dopiero kiedy trafiłam na Ashtangę, wiedziałam od razu, że to jest TO! Był rok 2011. Pamiętam do dziś uczucie rozpierającej mnie energii i radości po pierwszych zajęciach. I choć fizycznie czułam się bardzo zmęczona, było to najbardziej „odżywcze” dla ciała i ducha zmęczenie, jakiego doświadczyłam! Od tamtej pory Asthanga Vinyasa Joga jest nieodłączną częścią mojego życia. Z małymi przerwami na macierzyństwo regularnie staję na macie, by dać się ponieść ashtangowemu „fłow”. To, za co szczególnie kocham Ashtangę, to to, że łączy w sobie praktykę oddechu (ujjayi), ruchu (asany) i medytacji (drishti - punkt skupienia wzroku), czyli 3 filary jogi w jednym! I choć z zewnątrz praktyka może wyglądać tak samo ze względu na powtarzalność sekwencji, to nigdy nie jest taka sama… . Korzyści, jakie dała mi praktyka Ashtangi, są nie do przecenienia i wykraczają daleko poza matę. Najważniejsze z nich to: czysty umysł, więcej równowagi i spokoju wewnętrznego, mnóstwo energii na co dzień, większa pewność siebie i wyższe poczucie własnej wartości, umiejętne pokonywanie własnych granic i wychodzenie ze strefy komfortu, a także siła i wytrzymałość psychiczna i fizyczna, elastyczność, umięśnione ciało i całkiem niezła sylwetka I wiele, wiele innych … . Dzięki wewnętrznej potrzebie bezustannego rozwoju, pracy nad sobą i poszukiwania swojej życiowej drogi, życie pchnęło mnie właśnie w kierunku nauczania jogi. I tak zostałam certyfikowanym nauczycielem, kończąc kurs akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance (RYT 200). To, że mogę prowadzić zajęcia z Ashtangi, to dla mnie przeogromna radość. Z entuzjazmem będę Wam towarzyszyć na Waszej asthangowej ścieżce, zawsze obok, zawsze w pobliżu, nie za blisko, nie za daleko …
Poza matą: 

Jedną nogą jestem w korporacji, drugą w nauczaniu jogi ... I choć czasem niełatwo mi pogodzić te dwa światy, to jestem wdzięczna za to doświadczenie na ten moment życia.

Jestem też – lub może przede wszystkim - mamą kilkuletniego Ksawerego, który jest jednym z najlepszych nauczycieli mojego życia i który pokazuje mi, że zmiana jest możliwa na każdym etapie życia, dlatego nie waham się podejmować życiowych wyzwań.

Ponadto jestem certyfikowanym coachem żywieniowym (diet coachem) - zdrowe, świadome odżywianie i takowy styl życia to moja druga pasja, tuż obok jogi. Fascynuje mnie kuchnia roślinna, uwielbiam gotować, piec i delektować się wszelkiego rodzaju wynalazkami takimi jak brownie z fasoli, „sernik” z jaglanki czy karobowy mus z awokado. Bynajmniej nie jestem idealna, kocham kawę i gorzką czekoladę, no może nie aż tak jak Asthangę.

Niemniej, z całą pewnością powiedzieć o sobie, że żyję w myśl zasady, że kluczem do spełnienia i szczęścia jest świadomość, którą nieustannie rozwijam. Kto wie, może z czasem dojdę do wniosku, że nie potrzebuję już kawy i czekolady … Więcej o mnie, w tym o mojej przygodzie z jogą i jedzeniem, można przeczytać tu: katarzynawasniewska.pl

Do zobaczenia na macie i poza matą.

Angelika Kucharska

Angelika Kucharska
Na macie: 
Joga jest w moim życiu od 20 lat, do medytacji długo dojrzewałam, aż stała się kolejną nieodłączną częścią mojego dnia. A z nią pojawił się uważny ruch, jedzenie, myślenie i praca, życie. Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (ukończyłam studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches. Certyfikat wydany przez IMA i POLIM). 
Poza matą: 

Z wykształcenia filolożka i psycholożka, z pasji nauczycielka i joginka. Prowadzę firmę Today zajmującą się nauczaniem i szkoleniami.