Joga Sakralna - mięśnie dna miednicy (mdm)

DATA: 25 marca(niedziela) 2018r. godz. 14:30 – 17:00

Miednica to centrum kobiecej mocy. To tutaj rozwija się nowe życie, to jest nasz ośrodek przyjemności, złości, witalności i bezpieczeństwa. Kiedy segment miednicy porusza się swobodnie, tętni życiem, jest ciepły i doenergetyzowany. Gdy fala energii wraz z oddechem dociera do miednicy możemy w pełni i bezpiecznie doświadczać przyjemności i cieszyć się naszą seksualnością. Jesteśmy otwarte na budowanie bliskich i intymnych relacji.

Blokady w tym rejonie mogą przejawiać się m.in.: trudnością z zajściem w ciążę, problem z donoszeniem ciąży, bolesnymi miesiączkami, mięśniakami, policystycznymi jajnikami, obniżeniem dna miednicy, nietrzymaniem moczu, brakiem zdolności orgazmicznej, niechęcią do seksu i ograniczeniem funkcji seksualnych,, suchością pochwy, skurczem odbytu, wypadaniem odbytu.

Nietrzymanie moczu (inkontynencja). Jest najpowszechniejszym schorzeniem związanym z funkcjonowaniem mięśni dna miednicy.  Zaburzenie to jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych, występującym częściej niż cukrzyca i nadciśnienie!

Bóle kręgosłupa. Do innych problemów, nie zawsze łączonych z zaburzeniami równowagi w tym obszarze należy bardzo powszechna niestabilność odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa objawiając się ostrym i przewlekłym bólem pleców, oraz sztywność karku czy zwyrodnienie stawów biodrowych.

Ćwiczenia, które będziemy wykonywać na warsztacie:

  •  głęboka praca z oddechem i techniki relaksacyjne,
  •  przyjemny trening mięśni dna miednicy i innych grup mięśniowych zwiększających świadomość swojego ciała,
  •  nauka świadomego zawiadywania swoimi mięśniami intymnymi, wiele kobiet ma problem ze zlokalizowaniem tej grupy mięśniowej i często wykonuje ćwiczenia w niewłaściwy sposób.
  •  Poznamy tajniki dobrego treningu mięśni dna miednicy, porozmawiamy o kobiecych dolegliwościach, a przede wszystkim poćwiczymy i nauczymy się technik pracy z ciałem przyjaznych dla kobiecej fizjologii.

Cena: 130 zł

Miejsce: Samadhi Joga, ul. Mielczarskiego 1

Warsztat prowadzi Magda Szast - Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200), instruktorką rekreacji ruchowej o specjalności fitness, masażystką i psychodietetyczką. Posiadam również I i II stopień naturalnego uzdrawiania metodą reiki. Moją największą pasją jest technika pilates, którą wykorzystuję na co dzień przy pracy w kobiecych kręgach głęboko wierząc że miednica to nasze tajemne centrum mocy.

ZAPISY: e-mail: 2015manipura@gmail.com – w tytule:  mdm+ imię i nazwisko, ∙

Zapisy wiążą się z opłaceniem CAŁEJ KWOTY za warsztat przelewem na konto przed datą rozpoczęcia warsztatu.

Na warsztat nie obowiązują żadne inne karty (Multisport, Fitprofit, OkSystem, Fit Flex, inne karnety Samadhi), tylko oddzielny karnet  na ten kurs.

Kto prowadzi: 

Magda Szast

Magda Szast
Na macie: 
Od czterech lat prawie codziennie stawiam stopy na macie do jogi, szukając i odnajdując podczas praktyki to, co jest dla mnie w życiu bardzo istotne: siłę, spokój i wewnętrzną równowagę. Jestem miłośniczką nurtu body & mind, a moimi największymi miłościami są: pilates i joga. Moja pasja zaowocowała postanowieniem o podjęciu szkolenia nauczycielskiego akredytowanego przez międzynarodową organizację Yoga Alliance i jestem pewna, że jest to jedna z najlepszych w moim życiu decyzji. Uważam, że tylko zintegrowanie ćwiczeń fizycznych i treningu mentalnego i relaksacyjnego pozwala na harmonijne i zrównoważone kształtowanie ciała i zwiększenie jego świadomości.
Poza matą: 

Od 1997 r. jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness. Od kilku lat prowadzę zajęcia terapią ruchem wg metody pilates. Jestem certyfikowaną masażystką i psychodietetyczką (studia podyplomowe w SWPS). Posiadam również I i II stopień naturalnego uzdrawiania metodą reiki.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, które oprócz pracy z ciałem obejmują również zdrowie psychiczne, terapię oddechem i pracę z energią. A kiedy mam wątpliwości którędy zmierzać moją życiową ścieżką, zawsze pytam o drogę serca i idę za jego głosem.