JOGA KOBIECA

DATY: 27.10, 03.11 i 10.11 soboty, godz. 12.00 – 13.00

TRZY SPOTKANIA WARSZTATOWE NA WILANOWIE.

Joga kobieca to łagodna sekwencja pozycji czyli asan połączonych z oddechem, dzięki którym dobrze poczujesz się w swoim ciele, zaprzyjaźnisz się z nim. Na zajęciach poruszymy wiele zagadnień związanych z subtelną anatomią naszego kobiecego ciała i jego naturalnych miękkich krągłości.

Poprzez regularne wzmacnianie oraz świadome rozluźnianie mięśni dna miednicy działamy na obszar kręgosłupa lędźwiowego zapobiegając m.in. takim schorzeniom jak rwa kulszowa czy bóle krzyża.

Praca z obszarem dna miednicy oddziałuje na resztę ciała – zwiększa się napięcie mięśniowe, sylwetka się prostuje, a organy wewnętrzne przestają być uciskane.

To z kolei wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, sposób poruszania się, ale także działa profilaktycznie w przypadku takich schorzeń jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, bóle kręgosłupa, PMS czyli napięcie przedmiesiączkowe, migreny i zaburzenia wzroku.

Joga kobieca uwzględnia specyfikę praktyki jogi w czasie miesiączki, ciąży, krótko po urodzeniu dziecka oraz w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dokucza zmęczenie i rozdrażnienie.

Jak wyglądają zajęcia:

praca z ciałem:

  • proste sekwencje asan (siady, skłony, skręty, pozycje stojące i odwrócone) z modyfikacjami w zależności od cyklu menstruacyjnego,
  • ciąży i indywidualnych możliwości każdej z Pań
  • praca z oddechem i nauka synchronizacji ruchu z oddechem,
  • relaks: koncentracja, wyciszenie, medytacja, joga nidra czyli jogowy sen.

Nauczysz się akceptować swoje ciało - to, jak zmienia się wraz z cyklem menstruacyjnym, ciążą i wiekiem czy nawet porą roku i dnia. Joga kobieca pomaga w rozpuszczaniu blokad emocjonalnych i wycisza a nawet neutralizuje napięcia. Harmonizuje przepływ energii w ciele i prowadzi do przywrócenia równowagi siły życiowej. Organizm odbudowuje swoją naturalną odporność, reguluje pracę układu hormonalnego, wzmacnia i usprawnia pracę narządów wewnętrznych, powracając do naturalnego dla siebie poziomu sił witalnych.

Joga kobieca zwraca Cię na ścieżkę Twoich indywidualnych aspiracji i marzeń.

PROWADZĄCA : Magda Szast

CENA I ZAPISY: 120zł (za trzy spotkania), tel. 516601400, email: info@samadhijoga.pl

MIEJSCE: Samadhi Joga, ul. Gieysztora 4, Wilanów

Które studio: 
Kto prowadzi: 

Magda Szast

Na macie: 
Od kilku lat prawie codziennie stawiam stopy na macie do jogi, szukając i odnajdując podczas praktyki to, co jest dla mnie w życiu bardzo istotne: siłę, spokój i wewnętrzną równowagę. Jestem miłośniczką nurtu body & mind, a moimi największymi miłościami są: pilates i joga. Moja pasja zaowocowała postanowieniem o podjęciu szkolenia nauczycielskiego akredytowanego przez międzynarodową organizację Yoga Alliance i jestem pewna, że jest to jedna z najlepszych w moim życiu decyzji. Uważam, że tylko zintegrowanie ćwiczeń fizycznych i treningu mentalnego i relaksacyjnego pozwala na harmonijne i zrównoważone kształtowanie ciała i zwiększenie jego świadomości.
Poza matą: 

Od 1997 r. jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness. Od kilku lat prowadzę zajęcia terapią ruchem wg metody pilates. Jestem certyfikowaną masażystką i psychodietetyczką (studia podyplomowe w SWPS). Posiadam również I i II stopień naturalnego uzdrawiania metodą reiki.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, które oprócz pracy z ciałem obejmują również zdrowie psychiczne, terapię oddechem i pracę z energią. A kiedy mam wątpliwości którędy zmierzać moją życiową ścieżką, zawsze pytam o drogę serca i idę za jego głosem.